مشاوره و پشتیبانی : 09132626269 | 03155461706

مراحل قدم به قدم حسابداری پيمانكاری

آموزش حسابداری پیمانکاری

برای فراگیری آموزش تخصصی حسابداری پیمانکاری می توانید با مشاورین آموزشگاه تخصصی حسابداری حفیظ محاسب تماس بگیرید.

مراحل قدم به قدم حسابداری پيمانكاری

-  باید لغات صنعت پیمانکاری را فرا بگیرید و با اصطلاحات آن آشنا شوید. حتی اگر شما یک حسابدار عمومی هستید باید بدانید که برای حسابداری پیمانکاری، حتما باید لغات و اصطلاحات پیمانکاری را یاد بگیرید. در پیمانکاری و کسب و کارهای مربوط به پیمانکاری، گزارش های متفاوتی دارد.
-  در کلاس های آموزش حسابداری پیمانکاری شرکت کنید و حسابداری و مشکلات مربوط به این صنعت را فرا گیرید. شما می توانید با آموزش از صفر تا صد حسابداری پیمانکاری، یک حسابداری پیمانکاری حرفه ای شوید. کسب دانش از طریق آموزش می تواند به پیشرفت شما کمک کند. گروه حسابداری حفیظ محاسب، ضمن ارائه آموزش های عمومی حسابداری، آموزش های تخصصی از قبیل آموزش های حسابداری پیمانکاری را نیز ارائه می دهد. برای یادگیری حسابداری پیمانکاری، نیاز به حضور در دانشکده و دانشگاه نیست، شما می توانید با ثبت نام در دوره های آموزش حسابداری تخصصی به راحتی، دانش خود را در این زمینه ارتقا دهید.
مشاورین حفیظ محاسب، شما را به شناخت نرم افزارهای حسابداری پیمانکاری آشنا می کنند.

در ادامه شما را به چند نمونه از روش های یادگیری حسابداری پیمانکاری آشنا می کنییم و یک حسابداری پیمانکاری حرفه ای باید قبل از شروع کارش، موارد زیر را آموزش ببیند. تمامی این مورارد زیر در کلاس های تخصصی حسابداری حفیظ محاسب آموزش داده می شود.
1.  هزینه یابی شغلی:
پروژه ها از نظر طول و حجم در کسب و کار پیمانکاری با هم فرق دارد. به همین دلیل است که تطبیق دادن دقیق هزینه ها با درامد در این شغل و حرفه کار سخت و حرفه ای است. هزینه یابی شغالی کار بسیار ضروری در این حرفه است چون تعداد معاملاتی که در طول دوره برای یک پروژه ر خ می دهد بالاست. هزینه یابی شغلی، تمامی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم و درآمد به هر شغل مربوطه را مشخص می کند. هزینه یابی شغل نه تنها آماده سازی مالیاتی برای حسابداران را آسان می کند بلکه اطلاعات دقیقی در مورد سودآوری یک قرارداد فراهم می کند. اساسا هزینه یابی شغل بسیار کارآمد است و یک گام مهم برای کمک به پیگیری درآمد و هزینه در طول هر پروژه پیمانکاری است
2.  درصد تکمیل کار یا درصد پیشرفت کار:
در این مرحله از آموزش یک حسابداری پیمانکاری برای مطابقت دادن درامد و هزینه مراحل آموزشی را می گذراند. به دلیل اینکه مدت زمان قراردادها متفاوت است وتعداد مشاغل زیاد است انجام این کار اغلب دشوار است.
3.  روش تکمیل قرارداد:
درآمدها تا تمام شدن پروژه در صورت های مالی گزارش نمی شود که این روش برای قراردادهای کوتاه مدت کمتر از دوسال مناسب است ،همچنین این روش مناسب پیمانکارانی است که مایل اند مالیات خود را به تاخیر اندازند .با این حال ،می توان هزینه مواد حاصل از منابع اختصاص داده شده را بدون باز کردن یک حساب دفتر کل هزینه در قرارداد گنجاند.این نوع هزینه ها تا زمانی که به صورت کامل در پروژه مورد استفاده قرار بگیرند دارایی محسوب می شوند و پس از پایان کار کسر می گردند.
4. استفاده از نرم افزار برای تسهیل فرآیند حسابداری:

نرم افزارهای حسابداری هلو می تواند گزارش سریع و به موقع به شما بدهد و شما می توانید هزینه یابی شغل و ردیابی مالی را از طریق این نرم افزارهای حسابداری انجام دهید.
5. استراتژی های گزارش مالیات:
پیمانکاران می توانند مالیات خود را تا زمانی که پروژه به اتمام می رسد به تاخیر بیاندازند از آنجایی که کشورها هرچندوقت یکبار قوانین مالیاتی را اصلاح می کنند ممکن است فشار مالیاتی در این شرکت در دراز مدت زیاد شود.
6. روش درصد پیشرفت کار در حسابداری پیمان کاری:
طبق استاندارد شماره  9شرکت های پیمان کاری را ملزم به شناسایی درآمد پیمانکاری بلند مدت به روش درصد پیشرفت کار
(هزینه به هزینه)می کند در این روش پیمانکار باید هزینه های کل پروژه را برآورد کند و بر مبنای آن و متناسب با هزینه های واقعی انجام شده درآمد هر دوره مالی شناسایی شود.
نتایج حاصل از محاسبات همیشه با صورت وضعیت های ارسالی و تایید شده توسط کارفرمایان فرق دارد و این اختلاف بین صورت وضعیت های تایید شده و درآمد شناسایی شده به روش هزینه به هزینه در ترازنامه تحت عنوان مبلغ قابل بازیافت پیمانها و یا مازد کار گواهی شده درج می شود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  وظایف حسابدار در ماه
•  نقش حسابداری در کسب و کار چیست؟
•  مالیات بر ارزش افزوده چیست؟
•  شرایط بازار کار رشته حسابداری و مالی چگونه است؟
•  حسابداری تولیدی یا صنعتی چیست؟
حسابداری
خرید نرم افزارهای حسابداری