مشاوره و پشتیبانی : 09132626269 | 03155461706

خدمات حسابداری پیمانکاری

چگونگی حسابداری پیمانکاری

سیستم اطلاعات حسابداری در شرکت های پیمان کاری به عنوان مهم ترین زیرمجموعه این سیستم، اطلاعات مختلف و گوناگونی را در اختیار کسانی که استفاده می کنند از این اطلاعات به ویژه مدیران این سازمان قرار می دهد.
اطلاعات حسابداری باید ویژگی های مهم و خاصی داشته باشد تا هنگامی که می خواهند تصمیم گیری کنند مورد استفاده قرار بگیرد.
ویژگی های کیفی این گونه اطلاعات مثل مربوط بودن و قابلیت اتکا از جمله خصوصیاتی می باشد که بر میزان بکارگیری اطلاعات به موقع و به هنگام موثر است .
نمونه ای از خدمات حسابداری پیمانکاری در شرکت های پیمان کاری به شرح زیر است:
پیمان کاری شامل:
کارگاه جدید
تعریف و اصلاح نرخ ضرایب
تعریف پروژ
تعریف نوع هزینه
که در تعریف پروژه می توان به ثبت قرارداد اشاره کرد و ثبت قرارداد می توان به صورت وضعیت و صورت هزینه اشاره کرد
که صورت وضعیت به صورت تسویه حساب و صورت هزینه به صورت اعتباری و نقدی می باشد.
حال به تفصیل هر کدام از موارد را در سیستم حسابداری پیمانکاری در سپیدار می پردازیم.

کارگاه:
در این شرکت ها برای راه اندازی پروژه ها و تامین مصالح مورد نیاز  پروژها یک سری کارگاه هایی را براساس کاری که انجام می دهند در مناطق مختلف جغرافیایی راه اندازی می کنند به عبارتی دیگر کارگاه باید محل یا محل هایی باشد که عملیات موضوع پیمان در آن اجرا می شود یابه منظور اجرای پیمان، با اجازه و تایید کارفرما از آن استفاده می کنند.
سوله ها یا کارخانه ها یا کارگاه ها تولیدی که خارج از محل و زمین های تحویلی کارفرما که به منظور ساخت تجهیزات و قطعات مقرر است و مورد استفاده قرار می گیرد جزء کارگاه به شمار نمی آید. پیمان کاری اصولا باید دارای یک دفتر مرکزی باشد که اصولا در مرکز شهر یا استان واقع می باشد.که بعد از اینکه قرارداد امضاء شد کارگاه جداگانه ای در محلی که طرح قرار است احداث گردد ایجاد می شود. و همچنین دوره ای که هزینه های مربوط به یک قرارداد می باشد شناسایی می شود و با امضای قرار داد آغاز و با تکمیل آن پایان می یابد.

ضرایب:
ضریب درصدی می باشد که یا به صورت قانونی یا توافقی بین کارفرما و پیمان کار در قرارداد منظور می شود.
ضرایب در قرارداد هم می تواند کاهنده باشد هم افزاینده که باتوجه به نوع، از مبلغ صورت وضعیت کاسته شد یا به آن اضافه می شود

قرارداد:
با ورود و ثبت اطلاعات قرارداد،موارد و امکانات زیر در اختیار ما قرار می گیرد:
تعیین وضعیت قرارداد
تعیین اطلاعات ریالی قرارداد
تعیین اطلاعات ضرایب قرارداد
تعیین کارگاه ها و شعبه هایی از بیمه تامین اجتماعی

ورود اطلاعات قرارداد:
پس از ورود به سیستم در منوی سمت راست ،وارد سیستم پیمانکاری شده و در قسمت عملیات روی گزینه "قرارداد جدید" کلیک کنید کد تفضیلی را میتوان به صورت دستی وارد نمایید. در غیر این صورت به صورت خودکار توسط سیستم داده می شود.

لیست قراردادهای پیمان کاری:
برای مشاهده،حذف و یا ویرایش قراردادها، وارد سیستم پیمانکاری شده و در قسمت فهرست بر روی گزینه ی "قراردادها"کلیک کنید هنگامی که این گزینه را انتخاب کنیم لیستی از قراردادهای تعریف شده در سیستم به همراه خلاصه ای از اطلاعات تعریف شده  برای آنها نمایش داده می شود هم چنین می توان با راست کلیک کردن بر روی قرارداد قرارداد مورد نظر را ذف یا ویرایش کرد.

نوع هزینه:
نوع هزینه ،امکانی برای دسته بندی هزینه های انجام شده برای قرارداد می باشد در واقع برای ثبت کردن هزینه های قرارداد باید نوع هزینه های مورد نظر را مشخص کرد.
هنگام ورود به سیستم در منوی سمت راست، به سیستم پیمان کاری وارد می شویم و در قسمت عملیات روی گزینه "نوع هزینه جدید"کلیک می کنیم پنجره ای باز می شود عنوان مورد نظر را وارد می کنیم معین هزینه را انتخاب کرده و توجه می کنیم که در زمان ثبت صورت هزینه برای تمامی هزیه هایی از این نوع سند حسابداری در شرکت های پیمان کاری، با این حساب معین ثبت می شود.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  وظایف حسابدار در ماه
•  کاربردی ترین اصطلاحات حسابداری
•  مراحل قدم به قدم حسابداری پيمانكاری
•  آشنایی با نرم افزار حسابداری هلو
•  اهمیت حسابداری تولیدی
حسابداری
خرید نرم افزارهای حسابداری