مشاوره و پشتیبانی : 09131633401 | 03155583532

تفاوت حسابداری شرکتی با حسابداری دولتی چیست؟

فرق حسابداری شرکتی با حسابداری دولتی

خواندن این مقاله به مدیران کسب و کار، علاقه مندان به رشته حسابداری و متقاضیان به استخدام حسابداری توصیه می شود.
در گذشته افراد برای حساب دخل و خرج یک مغازه و یا یک واحد اقتصادی را با استفاده از چرتکه و قلم به دست می آوردند تا اینکه چرتکه جای خود را به ماشین حساب و کامیپوتر داد و نرم افزارهای مفید حسابداری، برای صاحبان مشاغل مفید واقع شد.
یکی از مهم ترین زیر مجموعه های سیستم اطلاعات مدیریتی، واحد حسابداری و اطلاعات این واحد می باشد. این اطلاعات مالی برای موفقیت مدیریت بسیار حایز اهمیت است و می تواند در رشد کسب و کار موثر باشد. واحد حسابداری می تواند مشتری های بد حساب را بشناسد و از تغییرات موجود در بازار آگاهی یابد و بودجه بندی دقیقی ایجاد کند.
برای هر شغل و حرفه ای استخدام حسابداری ضروری و مهم است. اگر نمی توانید تمام وقت حسابداری را استخدام کنید می توانید به صورت پاره وقت، استخدام کنید و بدین صورت در هزینه ها نیز صرفه جویی کنید.
اگر قصد آموزش حسابداری و مشاوره در زمینه استخدام حسابداری برای شغل خود دارید می توانید با واحد مشاورین شرکت حسابداری حفیظ محاسب تماس بگیرید.

تفاوت حسابداری شرکتی و حسابداری مدیریتی
در حسابداری شرکتی آنچه که انجام می شود عبارت است از بررسی و کنترل حساب های شرکت، آماده سازی حساب نهایی، تحلیل و بررسی نتایج مالی شرکت، گردش صورت وجوه نقدی، آماده سازی ترازنامه ها. در این نوع حسابداری، کارکردهای عملیاتی شرکت در طول یک دوره مشخص می شود.
در حسابداری مدیریتی نیز این امور انجام می شود فقط فرق حسابداری شرکتی و حسابداری مدیریتی در این است که در حسابداری شرکتی این اطلاعات برای افرادی خارج از سازمان است ولی در حسابداری مدیریتی این اطلاعات برای مدیران درون سازمان می باشد. در واقع مدیران شرکت، برای تصمیم گیری های خود از حسابداری مدیریتی کمک می گیرند. حسابداری مدیریتی برای تصمیم گیری های داخلی است.
حسابداری شرکتی؛ رقابت میان شرکت ها را به وجود می آورد و در نتیجه سبب رشد و پیشرفت آن ها می شود.
با وجود فرق بین حسابداری شرکتی و حسابداری دولتی، با این حال هر دو مکمل یکدیگر هستند و به مدیران برای تصمیم گیری های مالی و عملیاتی مهم، کمک شایانی می کنند.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  مراحل ثبت برند برای شغل خود
•  آشنایی با نرم افزار حسابداری هلو
•  همه چیز درباره مشاوره مالیاتی و دلایل اهمیت آن
•  فرق حسابداری با حسابرسی چیست؟
•  بررسی عملکرد مالی موسسات (قسمت دوم)
حسابداری
خرید نرم افزارهای حسابداری