مشاوره و پشتیبانی : 09131633401 | 03155583532

اصول حسابداری که شرکت‌های کوچک و متوسط باید بدانند

حسابداری برای شرکت های کوچک

شرکت آموزش حسابداری حفیظ محاسب، در سال 1391، با هدف ارائه خدمات حسابداری و آموزش های کاربردی حسابداری و انجام فعالیت هایی در زمینه حسابداری و حسابرسی، توانست فعالیت خود را آغاز کند.
آموزش حسابداری یکی از مهم ترین عناصر یک تجارت موفق است که فراگرفتن آن می تواند سبب رشد و پیشرفت کار شما شود.
شرکت های بزرگ و صاحبان مشاغل بزرگ، اصولا برای رسیذگی به امور مالی تجارت، از حسابداران و حسابرسان خبره استفاده می کنند و با این کار تجارت خود را رونق می دهند.
مشاغل کوچک، می توانند با یادگیری حسابداری، خودشان رشته کار و آمار را دست بگیرند.
مقاله مربوطه: اهمیت حسابداری برای شرکت های کوچک
اصول حسابداری که شرکت‌های کوچک و متوسط باید بدانند
وقتی می خواهید یک کاری را ایجاد کنید حتما با تعدادی زیادی کار، از ایجاد کردن یک وب سایت تا بازاریابی گرفته تا مشتریان و در نهایت تا مدیریت حسابداری خود روبه رو خواهید شد. حتی فکر کردن به مسئولیت های اینها نیز سخت و دشوار است . برای کاهش دلهره به مطالب زیر توجه کنید:
حسابداری قبل از اینکه یک وظیفه قانونی باشد  یکی از مهم ترین عناصر اجرایی کردن یک تجارت موفق می باشد.
نحوی انجام حسابداری برای یک تجارت کوچک شامل:   
*برای تجارتتان یک حساب بانکی باز کنید:
پس از اینکه شرکت با نام رسمی به صورت قانونی ثبت شد، مرحله بعدی افتتاح حساب بانکی است.
شرکت های LLC ،مشارکت ها و شرکت های قانونی ملزم به داشتن حساب بانکی مجزا برای تجارت هستند. در عوض ،صاحبان سهام ملزم  به داشتن حساب بانکی نیستند ،اما قطعا اینکار توصیه می شود.
به هیچ عنوان حساب شخصی را با حساب کاری یکی نکنید و سعی کنید سودهای به دست آمده از کارتان را در حساب کاری بریزید.
*هر معامله را پیگیری کنید:
تمامی معاملاتی که در طول روز انجام می شود از قبیل خرید، فروش، دریافت و پرداخت را ثبت کنید.
به منظور پیگیری امور مالی، داشتن سابقه روزانه در معاملات شما مهم می باشد این کار از طریق حسابداری انجام می شود که خرید، فروش، دریافت و پرداخت شما به صورت روزانه ثبت می کند .
اگر از روش پول نقد استفاده می کنید، زمان دریافت پول نقد و هزینه ها ی هنگام پرداخت وجه ،درآمد را ثبت کنید.
اگر از روش تعهدی استفاده می کنید، درآمد و هزینه های همزمان را ثبت کنید(حتی اگر هنوز پول دریافت نشده)
نتیجه دیگر حسابداری این است که بتوانیم به صورت ماهانه گردش بانکی انجام دهیم این فرآیند برای اطمینان از این است که هر آنچه که در پرونده های خود به عنوان وجه نقد در یک ماه معین ثبت کرده اید مطابق با صورت حساب بانکی باشد.
*صورت های مالی مناسب را ایجاد کنید:حسابداری به شما این امکان را می دهد که به صورت روزانه درآمد و هزینه های خود را پیگیری کنید ،اما این ئتها بخش کوچکی از کل کار حسابداری است ،حسابداری شامل تفسیر کردن این شماره ها به منظور دریافت سرمایه گذاری ،رشد تجارت و آگاهی بهتر از نحو هزینه کردن پول است.و باید صورت های مالی حسابتان را تهیه کنید .
صورت های مالی شامل ترازنامه، صورت درآمد(صورت سود و زیان)، صورت جریان وجوه نقد است.
*خدمات حقوق و دستمزد را تنظیم کنید:
اگر قصد استخدام کارمند و یا پیمانکاری را دارید باید طرحی برای پرداخت حقوق ،مزایا و باز پرداخت مالیات مناسب تهیه کنید.
*مالیات بدهید: مالیات ها هزینه های مالی هستند که مشاغل و اشخاص برای تامین هزینهای عمومی باید به دولت بپردازند:
مالیات بردرآمد:برای اکثر مشاغل کوچک ،مالیات اظهارنامه مالیات شخصی خود را مطالبه خواهید کرد .شرکت ها تنها ساختارهای تجاری هستند که به طور جداگانه از مالکان آنها مالیات گرفته می شود .
مالیات بر فروش: برای هرکالا یا خدماتی که می فروشید باید درصد مناسبی از مالیات فروش را براساس محل استقرار خود به مشتریان خود پرداخت کنید.
مالیات بر واردات:
اگر کالایی را از کشورهای دیگر خریداری می کنید باید مالیات آن را بپردازید.
*با گذشت زمان میزان موفقیت تجاریتان را ارزیابی کنید: 
با آگاهی از طریق صورت های مالی و فرآیندهای مربوط به شرکتتان میتوانید درک کاملا روانتری نسبت به هر مولفه ای که به عملکرد شغلی شما وارد میشود داشته باشید.
*برای کارهای حسابداری یک فرد حرفه ای را استخدام کنید:
یه محض پیشرفت در شغل و کارتان می توانید برای انجام خدمات مالی، حسابدار رسمی و معتبر را استخدام کنید. یک حسابدار می تواند کارهایی از قبیل پس انداز کردن پول را انجام دهد و پرداخت به موقع مالیات را انجام دهد تا بهبود شانس دریافت های کمک های مالی و وام از سرمایه گذاران و بانک ها برایتان فراهم شود.
*سازمان یافته و بروز باشید:
برای اینکه به این نتیجه برسید که کارمند استخدام کنید یا نه اول باید نقش خود را در این مسئولیت بزرگ درک کنید .حتی با وجود یک حسابدار هنوز هم باید زمان و منابع خود را به طور مناسب سازماندهی کنید. مرتبط کتابهایی در زمینه کاریتان مطالعه کنید
به طور کلی با انجام این مراحل مطمئنا آمادگی خود را برای برطرف کردن نیازهای حسابداریتان بدست خواهید آورد .پس از همه ،در حال حاضر شما تجارت شخصی خود را راه اندازی کرده اید واین به آن معناست که شما هم انگیزه و هم توانایی انجام کارهای بسیار بیشتری را دارید.
معرفی نرم افزار حسابداری برای مشاغل کوچک:
برخی از نرم افزار های حسابداری مفید از قبیل هلو، سپیدار و ... می تواند خدمات متنوعی از قبیل: ارائه دفتر صندوق، ارائه دفتر کل، فهرست موجودی ها، تراکنش های ارزی، و اطلاعات مرتبط با پایانه فروش را مشخص نماید.
برای اینکه چه نرم افزار حسابداری برای شغل خود خریداری کنید با مشاورین حفیظ محاسب تماس گرفته و سوالات خود را در این زمینه انجام دهید.

نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی
•  شرایط بازار کار رشته حسابداری و مالی چگونه است؟
•  راهنمای اخذ جواز تاسیس
•  بررسی عملکرد مالی موسسات (قسمت اول)
•  شرح وظایف و دستورالعملهای واحد حسابداری بیمارستان ها
•  مراحل ثبت برند برای شغل خود
حسابداری
خرید نرم افزارهای حسابداری